Přihlaš se do soutěže VytvořTADY :)

Ominous birthday - 2. díl -> Dostanu se ven?

21. října 2011 v 21:18 | Scraby

Tak konečně jsem to dodělala :) Chtěla jsem to udělat dřív, ale nebyl moc čas, minulý týden jsem byla nemocná, tak jsem všechno v pohodě stíhala a teď už moc ne :D :/.. Nebudu tu už moc vykecávat, tak přeju příjemné čtení. :)


V minulém díle:


Asi po hodině mlácení a kopání do zdí, volání o pomoc a hledání mobilu, který jsem asi nechala doma, jsem to vzdala. Sedla jsem si vedle kamenného stolku a čekala co se bude dít.Stále se nic nedělo. Pořád jsem seděla u toho divného stolku s miskou a pomalu jsem začínala být zoufalá. Nevěděla jsem co mám dělat, tak jsem si to tu prohlížela.

4

Na jedné straně byl rozbořený kus kamene, který byl dříve asi hrobka, ale teď už to tak moc nevypadalo. Kousek od toho stály vázy. Podobné jsem viděla na trhu, když jsem byla na dovolené v Egyptě, ale tam byly daleko zachovalejší a nebyly rozbité. Chtěla jsem si tam jednu koupit, ale nakonec jsem si koupila něco uplně jinýho.


Na druhé straně bylo dělo, na zdi pověšené kormidlo, šavle a na zemi stál sud, ve kterým jsem doufala, že bude něco k pití, třeba rum nebo víno :D to je jedno hlavně něco. Bohužel.. Nic tam nebylo a já už měla docela žízeň. Navíc jsem nevěděla ani kolik je hodin, bez mobilu jsem naprosto ztracená. Ale co jsem věděla naprosto přesně bylo to, že jsem teď dávno mohla v klidu sedět v práci, kdybych sem nelezla. No jo, ale už se to stalo, tak nebudu přemýšlet co by se stalo kdyby....


Najednou se tam objevil černý dým. Dostala jsem strach, tak jsem se schovala za tu ''hrobku'' co tam byla a koukala na ten dým. Čekala jsem, že z něj něco vyleze, takhle se to vždycky stávalo v pohádkách, které mi předčítala máma, když jsem byla malá. Na pohádky jsem do teď nevěřila, ale když za mnou zmizeli ty dveře, uvědomila jsem si, že tohle asi normální nebude. Jak jsem předpovídala, tak se taky stalo. Z dýmu vylezla černo-bílá postava, která měla v očích bělmo, bílou pleť, na hlavě beranní rohy, v ruce vidle a příšerně řvala.


Hrozně jsem se lekla, nic tak strašného jsem snad ještě nikdy neviděla. Pomalu jsem couvala dozadu, abych od toho byla co nejdál. Když už jsem byla nejdál co to šlo, postava na mě promluvila: ,,Ahoj Madison, ráda tě vidím, tak se konečně setkáváme...''
Já: ,,Kdo sakra ste a co po mě chcete?''
Postava: ,,Kdo jsem není podstatné. Podstatné je, že vím kdo jsi ty. Byla jsi vybrána mezi nás.
Já: ,,Jak mezi vás??''


,,Jestli chceš zjistit, co jsme zač, musíš jít nejdřív za mnou nahoru, dám ti pár minut na rozmyšlenou.'' Odpověděla a ukázala na schody, které tam před tím nebyly.


Chvíli jsem přemýšlela, že bych mohla jít nahoru a pak se dostat nějak ven, ale tu myšlenku jsem hned zavrhla. ,,To určitě, nikam s váma nejdu!'' Odpověděla jsem. Opravdu jsem neměla zájem s ní někam chodit, to radši zůstanu tady dole a třeba umřu. Myslím, že s ní bych nedopadla o moc líp.


,,Fajn nechám tě ještě aby ses rozmyslela, počkám na tebe nahoře, ale myslím, že tvoje volba nebude správná. Je ti jasný, že takhle se odsud nedostaneš?'' Řekla postava a pak se škodolibě zasmála.
,,A s váma se odsud dostanu?'' Zeptala jsem se pochybovyčně.
,,Samozřejmě..'' Odpověděla mi.
,,A živá nebo mrtvá?'' Odsekla jsem. Postava jen zavrtěla hlavou a šla po schodech nahoru.


Teď jsem vážně nevěděla co dělat. Vůbec se mi tam nahoru nechtělo, ale asi mi nic jinýho nezbývá. Stála jsem u těch schodů a přemýšlela. Ale jak se mám rozmýšlet, když ani nevím co mě čeká, když půjdu nahoru. Nakonec jsem se rozhodla. Půjdu nahoru. Buď umřu tady, nebo nahoře, tak je to jedno ne? Ale třeba mi vážně nechce ublížit, ale co má znamenat to, jak řikala, že se k nim mám přidat? Co bude potom? Už asi nejspíš nebudu žít takhle, ale uplně jinak...


Neochotně jsem vyšla nahoru. V horní místnosti byl jen jeden velký kámen jinak nic. U něj už stála postava, na které bylo vidět, že je ráda, že jsem se rozhodla jít za ní.
,,Tak teď když jsi tady, můžu ti říct, proč jsem tě sem poslala.'' Řekla a vytáhla nějaký seznam. ,,Jsi Madison Winstonová narozená 29.února?'' Zeptala se. Já jen kývla hlavou, jakou souhlas.
,, Dobře. Víš, jednou za 40 let se narodí v toto datum zvláštní člověk, který má i zvláštní schopnosti. My víme, že jsi to ty. Prohledali jsme celý svět, až jsme narazili na tebe. Musíš jít se mnou. Ale stejně je potřeba podstoupit malý test. Za tímto kamenem se nachází náš svět, kde budeš žít v luxusu jak se pro tebe sluší a patří a ne v tomto hrozném světě. Musíš se rozběhnout a když kamenem projdeš, patříš do našeho světa.


,,Já ale žádné zvláštní schopnosti nemám!" Odpověděla jsem..
Postava: ,,Vím, že mi to nesmíš říct, ale věř mi, u nás ti bude líp.''
Bezva. Takže teď jsem tady v baráku bez dveří s nějakým magorem, který si myslí, že mám zvláštní schopnosti a nechce mě pustit ven. Takhle jsem si svůj první den v práci opravdu nepředstavovala. Navíc bylo jasné, že tím kamenem neprojdu.


Seběhla jsem zpátky dolů a začala mlátit a kopat do stěn. K tomu jsem volala o pomoc. Mezitím postava sešla dolů za mnou a řekla: ,,Vidím, že nemáš zrovna největší zájem jít se mnou, proto ti dám dvě možnosti... můžeš odejít, ale..''

1.Myslíš, že Madison má nějaké zvláštní schopnosti?
2. Zkusí projít tím kamenem?
3. Nebo jestli se rozhodne odejít, dovolí jí to postava jen tak?
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se ti komix Ominous birthday?

Ano
Trochu
Moc ne
Vůbec!

Komentáře

1 Lenča Lenča | Web | 21. října 2011 v 21:59 | Reagovat

1. Asi ano
2. Nevím, možná...
3. Jen tak asi ne..
Jinak super díl, už se těším na další! :-)

2 LiLy LiLy | E-mail | Web | 21. října 2011 v 22:33 | Reagovat

WoW úžasný, moc se mi to líbí.
1.Možná
2.Ne??
3.Možná ano, ale něco po ní bude chtít, třeba peníze?? :D

3 MisulkaSims MisulkaSims | 22. října 2011 v 11:24 | Reagovat

1.jo, určitě!
2.jo, a přidá se k nim v tom světě
3.ne! prostě jí strčí ať projde tim kamenem! :D

4 MisulkaSims MisulkaSims | 22. října 2011 v 11:24 | Reagovat

spam :D

5 Straw Straw | Web | 23. října 2011 v 12:37 | Reagovat

1.myslím, že jo
2. doufám, docela by mě zajímalo co je ten jejich svět
3. Bylo tam nějaké "ale" tak asi je tak ne :D

Pěknej díl těším sena další :)

6 Ententikisims Ententikisims | Web | 23. října 2011 v 18:19 | Reagovat

1.Myslíš, že Madison má nějaké zvláštní schopnosti?//asi ano
2. Zkusí projít tím kamenem?// nevím
3. Nebo jestli se rozhodne odejít, dovolí jí to postava jen tak?
//asi ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama